Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1124
Strona główna1 » Poradniki

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Automotive Sp. z o.o.
  al. M.B. Fatimskiej 16, 33-100 Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:hm@martec.pl
 • Telefon:14 689 1124
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-16:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Poradniki

Produkcja i testowanie klocków hamulcowych - krok po kroku

14-10-2020
Produkcja klocków samochodowych nie należy do zbyt skomplikowanych. Chyba najważniejszym procesem jest dobór składników, z których robiony jest materiał ścierny. Jego dokładny skład oraz receptura są owiane tajemnicą. Aby mieszanka charakteryzowała się najwyższą jakością, wszystkie składniki i surowce są sprowadzane od sprawdzonych dostawców, a następnie dodatkowo badane w laboratorium fabryki.
 
Przeczytaj całość

Zużyte tarcze hamulcowe. Szybka wymiana i skuteczny montaż tarcz hamulcowych.

13-10-2020
Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości odnośnie zużytych tarcz hamulcowych. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego że układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych w naszym samochodzie, od jego stanu zależy życie nasze ale i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niebagatelne znaczenie na skuteczność hamowania ma tarcza hamulcowa...i na niej się skupimy. Objawy zużycia tarcz które powinny zwrócić naszą uwagę znajdziecie w tym artykule. 
Przeczytaj całość

Zniszczona tarcza i co dalej z klockami hamulcowymi?

27-05-2020
Po polskich drogach jeżdżą różne samochody, większe i te mniejsze. Jednak posiadają wspólną cechę, która je łączy. Wszystkie te pojazdy posiadają hamulce. Nie ma w samochodzie tak ważnego układu, jak ten hamulcowy. Kupując nawet nowy samochód musimy się liczyć wcześniej czy później  z wymianą hamulców.  Części hamulcowe podobnie jak inne odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie należą jednak do najtańszych. Tak więc, czy tarcze hamulcowe muszę wymieniać wraz z klockami? Najczęstsze pytanie wśród użytkowników samochodów, gdy nadchodzi serwis hamulcowy. 
Przeczytaj całość

Tarcze hamulcowe MIKODA GT - czy warto?

16-04-2020
Tarcze hamulcowe w naszym sklepie można również zamówić w wersji sportowej, tuningowanej. Dotyczy To marek Rotinger i MIKODA, naszych polskich wiodących producentów tarcz hamulcowych. Dopłata za dodatkowy tuning zaczyna się już od 40 zł / szt. Co zyskujemy? Lepsze odprowadzanie ciepła i gazów, a więc lepszą skuteczność systemu hamulcowego. Uzyskujemy także efekt estetyczny, takie tarcze pięknie się prezentują przez alufelgi. 
Przeczytaj całość

Tarcze i klocki hamulcowe - dlaczego ważna jest regularna kontrola?

08-04-2020
Podczas cyklicznych badań technicznych warto zatem szczególną uwagę zwrócić właśnie na hamulce - tarcze i klocki hamulcowe. Serwisant powinien przy tym sprawdzić nie tylko poziom płynu, ale również stopień zużycia elementów ciernych – tarcz i klocków oraz bębnów i szczęk. Kiedy jednak układ hamulcowy nie jest w pełni sprawny, naraża się na niebezpieczeństwo nie tylko kierowcę i jego pasażerów, ale również innych uczestników ruchu drogowego.
Przeczytaj całość

Tarcze hamulcowe - diagnostyka i wymiana w układzie hamulcowym

19-03-2020
Układ hamulcowy to bezsprzecznie układ posiadający zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo pojazdu, a co za tym idzie – na samych podróżujących. Bezpieczny układ hamulcowy to taki, który jest odpowiednio obsługiwany i konserwowany. Wszelkie naprawy dotyczące układu hamulcowego powinny być wykonywane zgodnie z procedurami przewidzianymi przez producentów samochodów oraz z wykorzystaniem części zamiennych o jakości odpowiadającej częściom oryginalnym.
 
Przeczytaj całość

Tarcze i klocki hamulcowe oraz bębny hamulcowe - rola w układzie hamulcowym

09-12-2019
Tarcze hamulcowe - jaka jest ich rola? Jak sama nazwa wskazuje, te metalowe “koła” tarcze obracają się, gdy koła są w ruchu. Tarcze hamulcowe siedzą za zespołem kół i czasami mogą być widoczne przez felgi pojazdu. Naciśnięcie pedału hamulca aktywuje zaciski po obu stronach tarczy. Tarcie powstające podczas hamowania powoduje palące się ciepło, które ostatecznie odcina je. Podczas gdy mogą być ponownie nałożone, tarcze ostatecznie osiągają punkt, w którym wymiana jest jedyną opcją. Wirniki należy sprawdzać podczas obracania opony lub kontroli wielopunktowej.
Przeczytaj całość

Tarcze hamulcowe Rotinger Tuning - czy warto?

02-12-2019
Oryginalne wzornictwo tarcz hamulcowych ROTINGER jest owocem badań – nie można go powielać samodzielnie na dowolnych tarczach hamulcowych. Każdy nowy wzór tarcz hamulcowych ROTINGER jest testowany w ekstremalnych warunkach, gdzie potwierdzone zostaje pełne bezpieczeństwo eksploatacji.
 
Przeczytaj całość

Klocki hamulcowe a układ elektronicznego sterowania hamulcami

26-11-2019
Są na drogach samochody, w których wymiana klocków hamulcowych nie jest możliwa bez aktywacji funkcji układu elektronicznego sterującego układem hamulcowym, która umożliwia tę czynność a po jej zakończeniu powrót do normalnego trybu pracy. Modele samochodów Mercedes-Benz, o symbolach: W211, R230 i C119, są wyposażone w elektrohydrauliczny układ hamulcowy, określany skrótem SBC, od słów Sensotronic Brake Control.
Przeczytaj całość

Przejdź do strony głównej
Zadzwoń