Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
502 821 055
Strona główna1 » Poradniki

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Hamulce
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
 • E-mail:info@martec.pl
 • Telefon:502 821 055
  Koniecznie podaj, że dzwonisz ze sklepu Hamulce.Martec.pl
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Poradniki

W sekcji Poradniki na Hamulce.Martec.pl znajdziesz istotne informacje o Naszych producentach tarcz i klocków hamulcowych, liczne porady, jaki zestaw wybrać do Twojego samochodu klocków i tarcz hamulcowych, które będą spełniać swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych. Mamy nadzieję, że dzięki Nam dużo łatwiej będzie podjąć decyzję o wyborze dobrych hamulców. Zapraszamy do zadawania dodatkowych pytań oraz zamieszczania komentarzy. 


Zużyte tarcze hamulcowe. Szybka wymiana i skuteczny montaż tarcz hamulcowych.

10-10-2019
Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości odnośnie zużytych tarcz hamulcowych. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego że układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych w naszym samochodzie, od jego stanu zależy życie nasze ale i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niebagatelne znaczenie na skuteczność hamowania ma tarcza hamulcowa...i na niej się skupimy. Objawy zużycia tarcz które powinny zwrócić naszą uwagę znajdziecie w tym artykule. 
Przeczytaj całość

Zużyte klocki hamulcowe - objawy i rozwiązania

07-10-2019
Standardowe pytanie wszystkich kierowców, czy to już ten czas? W tym artykule odpowiem na to pytanie, aby rozwiać definitywnie wszystkie wątpliwości. Aby dokładnie zbadać temat, kilka słów teorii. Czym jest klocek hamulcowy i z jakiego materiału jest wykonany?  Jest to nic innego jak podstawa i okładzina cierna, która pod wpływem docisku tłoczka dotyka tarczę, skutkiem takiego rozwiązania jest hamowanie, jednak żeby to hamowanie było dobrej jakości trzeba zakupić sprawdzone klocki hamulcowe najlepiej w naszym sklepie, znajdziecie u nas klocki od wiodących producentów w tej branży.
Przeczytaj całość

Klocki hamulcowe poddane są najwyższej kontroli jakości. Jak wygląda produkcja klocków hamulcowych?

30-09-2019
Produkcja klocków samochodowych nie należy do zbyt skomplikowanych. Chyba najważniejszym procesem jest dobór składników, z których robiony jest materiał ścierny. Jego dokładny skład oraz receptura są owiane tajemnicą. Aby mieszanka charakteryzowała się najwyższą jakością, wszystkie składniki i surowce są sprowadzane od sprawdzonych dostawców, a następnie dodatkowo badane w laboratorium fabryki.
 
Przeczytaj całość

Korozja i przegrzanie tarcz oraz klocków hamulcowych. Jak sobie poradzić z typowymi problemami układu hamulcowego?

27-09-2019
Stan układu hamulcowego jest niezwykle istotny z punktu widzenia kierowcy oraz pasażerów samochodu, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego. To właśnie takie części jak klocki oraz tarcze hamulcowe odpowiedzialne są za prawidłowe zatrzymywanie się pojazdu. Poziom zużycia tych podzespołów może mieć kluczowe znaczenie w sytuacjach awaryjnych, gdyż uszkodzone elementy układu hamulcowego mogą znacznie wydłużać drogę hamowania. Jak zatem zadbać o prawidłową eksploatację tych części? 
Przeczytaj całość

Historia tarczą hamulcową się toczy - czyli o początkach tarcz słów kilka

24-09-2019
Tarcze hamulcowe zbudowane są z żeliwa. Jest to najodpowiedniejszy budulec tarcz ze względu na wytrzymałość cieplną tego materiału oraz łatwość produkcji odlewów. Od lat próbuje się szukać zamiennika dla żeliwa, ale są to próby, które sprawdzają się na razie tylko w sportach motorowych. Nadal 99% samochodów ma założone tarcze żeliwne. Istnieje kilka rodzajów tarcz hamulcowych.
Przeczytaj całość

Czy nieprawidłowy montaż sprawia, że klocki hamulcowe ścierają się szybciej?

23-09-2019
Tarcie między klockiem hamulcowym a tarczą hamulcową oraz zużycie tych elementów z tym związanych to naturalny proces. Co prawda zależy on od stylu jazdy, ukształtowania terenu, jakości części hamulcowych ale jest to naturalny proces. Coraz cieńsze okładziny klocków oraz zmniejszająca się grubość tarczy hamulcowej z czasem doprowadza do konieczności wymiany tych elementów. Ten naturalny proces może zostać jednak naruszony co powoduje, że klocki ścierają się zbyt szybko.
Przeczytaj całość

Przegrzane klocki hamulcowe. Powody i wpływ na pracę układu hamulcowego.

19-09-2019
Kontakt tarczy hamulcowej ze strumieniem wody silne ją chłodzi, co obniża lokalnie jej temperaturę. Powoduje to łuszczenie się materiału tarczy. Złuszczone cząstki są wcierane w materiał klocka hamulcowego. Zjawisko to nasila się przy silnych, krótkotrwałych hamowaniach, oraz wówczas, gdy tarcza hamulcowa wykazuje się nadmiernym biciem osiowym lub za dużą różnicą grubości części roboczej. 
Przeczytaj całość

Wymiana klocków hamulcowych. Zobacz, kiedy warto to zrobić i jak!

04-09-2019
Klocki hamulcowe to element hamulca tarczowego, powszechnie stosowanego nie tylko w samochodach, ale i motocyklach, a nawet rowerach. Jednak jak każdy element pracujący w trybie ciernym, podlega szybkiemu zużyciu i po pewnym czasie kwalifikuje się do wymiany. Hamulec tarczowy to bardzo skuteczny system zatrzymywania pojazdu. Cały układ składa się z tarczy hamulcowej oraz zaciskającego się na niej mechanizmu zwanego zaciskami lub szczękami hamulcowymi.
 
Przeczytaj całość

Zadzwoń