Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
502 821 055
Strona główna1 » Poradniki

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Hamulce
  al. M.B. Fatimskiej 16, Tarnów
 • E-mail:info@martec.pl
 • Telefon:502 821 055
  Koniecznie podaj, że dzwonisz ze sklepu Hamulce.Martec.pl
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-17:00 sob 8:00 -13:00

Poradniki

W sekcji Poradniki na Hamulce.Martec.pl znajdziesz istotne informacje o Naszych producentach tarcz i klocków hamulcowych, liczne porady, jaki zestaw wybrać do Twojego samochodu klocków i tarcz hamulcowych, które będą spełniać swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych. Mamy nadzieję, że dzięki Nam dużo łatwiej będzie podjąć decyzję o wyborze dobrych hamulców. Zapraszamy do zadawania dodatkowych pytań oraz zamieszczania komentarzy. 


Czy zużyte tarcze hamulcowe prowadzą do drgań na kierownicy?

08-08-2019
Niepokojące objawy towarzyszące hamowaniu mogą przytrafić się w każdym aucie niezależnie od wieku. Wina spada zwykle na tarcze hamulcowe - rzeczywiście, jeśli są zwichrowane, powodują drgania przy hamowaniu. Przyczyna usterki może jednak tkwić głębiej i wymiana tarcz często nie poprawia jakości hamowania albo poprawia ją na krótko. 
 
Przeczytaj całość

Wymiana klocków hamulcowych - najczęstsze objawy i przyczyny

05-08-2019
Jest wielu właścicieli samochodów, którzy nie uważają utrzymania hamulców za priorytet - dopóki coś nie pójdzie nie tak. Nie popełniaj tego błędu. Gdy wciśniesz pedał hamulca, uruchomi się złożona sieć części. Aby układ hamulcowy działał prawidłowo, niektóre elementy muszą być wymieniane w regularnych odstępach czasu. Spośród tych komponentów najczęściej wymieniane są klocki hamulcowe. 
Przeczytaj całość

Budowa klocków hamulcowych - trochę teorii od ekspertów sklepu Hamulce Martec

30-07-2019
Nigdy nie można zapominać o doborze odpowiedniego i sprawdzonego wyposażenia pojazdu. Serwisując samochód z reguły skupiamy się na dobrze widocznych czy też szeroko reklamowanych elementach budowy auta, takich jak ogumienie, olej silnikowy lub amortyzatory. Tymczasem nasze „cztery kółka” składają się z setek czy nawet tysięcy innych części. Wśród nich jedną z najważniejszych są właśnie klocki hamulcowe.
Przeczytaj całość

Porady dotyczące przeglądów oraz napraw tarcz i klocków hamulcowych

25-07-2019
Prezentujemy ważne porady i wskazówki, które mogą się przydać podczas przeglądu i naprawy hamulców tarczowych. opisy mają charakter ogólny i nie odnoszą się do wszystkich pojazdów ani do wszystkich rodzajów hamulców tarczowych. W programie ESI[tronic] dostępne są bardziej szczegółowe i przeznaczone dla konkretnego pojazdu instrukcje dotyczące wyszukiwania usterek SIS, wraz z informacjami na temat identyfikacji usterek, pozycji montażu, wskazówkami dotyczącymi demontażu, montażu oraz ustawień, jak również wartościami momentu dokręcającego, wartościami rzeczywistymi oraz ustawieniami.
Przeczytaj całość

Dlaczego nie warto zwlekać z wymianą klocków hamulcowych?

24-07-2019
Klocki hamulcowe należą do części o bezpośrednim wpływie na bezpieczeństwo jazdy, a jednocześnie są elementami często wymagającymi wymiany. Ich stan powinien być regularnie kontrolowany, zaś wymiana przeprowadzana ze starannością i we właściwy sposób, obejmując także ocenę zużycia współpracujących z nimi elementów układu hamulcowego.
Przeczytaj całość

Jak wygląda produkcja i testowanie klocków hamulcowych?

24-07-2019
Produkcja klocków samochodowych nie należy do zbyt skomplikowanych. Chyba najważniejszym procesem jest dobór składników, z których robiony jest materiał ścierny. Jego dokładny skład oraz receptura są owiane tajemnicą. Aby mieszanka charakteryzowała się najwyższą jakością, wszystkie składniki i surowce są sprowadzane od sprawdzonych dostawców, a następnie dodatkowo badane w laboratorium fabryki.
 
Przeczytaj całość

Jakich mamy producentów tarcz hamulcowych w sklepie Hamulce Martec?

19-07-2019
Sprawny układ hamowania jest bardzo istotny, wpływa on na bezpieczeństwo nasze, ale również innych uczestników ruchu drogowego, poniżej parę słów o wiodących producentach części hamulcowych. W naszym artykule dowiecie się, jakich producentów - liderów branży części hamulcowych możecie wybrać do swojego samochodu. Lista ta zawiera wiodących producentów tarcz, które zapewniają wysoką stabilność i są w pełni dopasowane do Twojego samochodu.
Przeczytaj całość

Zadzwoń