Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1124
Strona główna1 » Montaże2 » Zamocuj odpowiednio klocki oraz tarcze hamulcowe, czyli krótki poradnik dla samodzielnych montażystów

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Automotive Sp. z o.o.
  al. M.B. Fatimskiej 16, 33-100 Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:hm@martec.pl
 • Telefon:14 689 1124
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-16:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Zamocuj odpowiednio klocki oraz tarcze hamulcowe, czyli krótki poradnik dla samodzielnych montażystów

Data dodania: 01-10-2019
Wymiana tarcz i klocków hamulcowych jest dość łatwa, łatwo zapomnieć o podstawach. Oto kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc przy samodzielnym montażu. Zobacz, czym warto kierować się, gdy chcemy wymienić tarcze i klocki hamulcowe. Często piszemy właśnie poradniki dla osób, które są zwolennikami DIY we własnym garażu, warto, również zapoznać się z naszym wpisem o czym należy pamiętać i zwracać uwagę przed zamontowaniem klocków hamulcowych: https://hamulce.martec.pl/na-co-nalezy-zwrocic-uwage-przy-zakupie-klockow-hamulcowych-n-152.html


Wybór odpowiednich klocków hamulcowych

Jakie są odpowiednie klocki hamulcowe do Twojego samochodu? Jakie są w moim samochodzie? Takie pytania najczęściej mamy w głowie przed zakupem klocków, jak i tarcz hamulcowych. Dobre hamulce są niezbędne zarówno dla bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Każdy samochód jest szczególny pod tym kątem - dlatego przed zakupem należy sprawdzić model i dopasowanie części hamulcowych, tak, aby wybrany zestaw był najlepszy i sprzyjał naszemu bezpieczeństwu. Gdy tarcze zużywają się, tłok hamulca hamulca przesuwa się, aby zrekompensować utratę materiału ciernego. To z kolei oznacza, że ​​poziom w zbiorniku pompy hamulcowej spadnie. Jeśli wcześniej napełnisz zbiornik płynu hamulcowego, a potem zmienisz klocki, tłoki będą się zsuwały z powrotem, powodując przepełnienie zbiornika. Najlepiej od razu spuścić płyn hamulcowy. 

alt


Zanim zaczniesz montować tarcze lub klocki hamulcowe to zrób zdjęcie

Przed przystąpieniem do konserwacji należy wyposażyć się w przegląd techniczny swojego pojazdu. Warto przeglądnąć fabryczną instrukcję albo skorzystać z relacji na YouTubie, jak zamontować w danym modelu nasze części. Oprócz tego zalecamy wykonanie zdjęć przed rozpoczęciem naprawy. Kolejna wskazówka: nie demontuj obu stron naraz. W ten sposób możesz użyć zmontowanej strony jako modelu, jeśli potrzebujesz wizualnego odniesienia - na pewno będzie Ci łatwiej montować, szczególnie jeśli jest to pierwszy raz. Hamulce są poddawane dużym naprężeniom i dlatego są bardzo mocne. Są one również narażone na więcej brudu drogowego niż jakakolwiek inna część Twojego samochodu. Oznacza to, że śruby są dokręcone mocno, a następnie zardzewiałe. Więc nie marnujcie swoich narzędzi! Złe narzędzia mogą powodować uszkodzenia, wybrać odpowiednie narzędzia do mechanicznych prac. 

alt


Użyj odpowiedniego narzędzia do wciskania tłoków zacisku hamulca

Jeśli masz hamulec postojowy zintegrowany z tylnym zaciskiem hamulca, będziesz potrzebował narzędzia do zaciskania hamulca tarczowego. Na tylnym hamulcu tłok zacisku jest wyposażony w gwint, który służy jako układ zwrotny. Aby zepchnąć tłoki z powrotem (aby zrobić miejsce dla nowych klocków hamulcowych), wymagane jest obrócenie tłoka podczas wciskania tłoka. Jest to bardzo trudne bez użycia specjalistycznego narzędzia do zaciskania tarcz hamulcowych.

Uwaga dodatkowa: Podczas wciskania tłoków klocka hamulcowego, zawsze otwieraj zawór upustowy hamulca. Jeśli Twój pojazd jest wyposażony w ABS, moduł nie może przetworzyć przepływu wstecznego płynu hamulcowego i może uszkodzić układ hamulcowy


Zamocuj swoje klocki hamulcowe na dobrej, sprawnej tarczy hamulcowej

Podczas wymiany klocków hamulcowych zawsze wymieniaj tarcze hamulcowe. Rowki tworzą się na tarczy hamulcowej po wielu latach użytkowania. Utrzymując stare tarcze hamulcowe, szybko zużywasz stare klocki, aby dopasować je do tych rowków, powodując zmniejszenie skuteczności hamowania i zwiększone zużycie twoich nowych klocków hamulcowych. 

alt
Zamocuj klocki hamulcowe we właściwą stronę

Przypadkowo możesz umieścić wewnętrzną klocek hamulcowy na zewnątrz i odwrotnie. Czasami te różnice między podkładkami są niewielkie, ale wystarczające, aby spowodować tarcie klocka na tarczy hamulcowej.  Jeśli twoje klocki nie pasują, spróbuj je zdjąć i połóż je po drugiej stronie zacisku hamulcowego, wówczas wszystko powinno być jak należy. 


Użyj wszystkich dostarczonych części

Należy użyć wszystkich części wyposażonych w zestaw klocków hamulcowych. Nie próbuj ponownie używać zużytych części, ponieważ będą one powodować dalsze problemy z hamulcami po montażu. Konieczne jest sprawdzenie szczelności całego układu hamulcowego, należy dokręcić wszystkie poszczególne śruby naszego zestawu hamulcowego. Po zakończeniu montażu naciśnij kilkakrotnie na pedale hamulca klocki hamulcowe, aż hamulec stanie się “trudny” w obsłudze. To dociśnie tarcze do klocków i ułatwi pierwsze hamowanie. 

Jeśli zależy wam na bezpiecznym hamowaniu w rozsądnej cenie koniecznie sprawdźcie, jakie możemy wam zaproponować tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe w naszym katalogu: https://hamulce.martec.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-c-1.html. Zależy nam na tym, aby zaoferować swoim klientom pełną pomoc w doborze części zamiennych przed, jak i po zakupie - szanujemy Twój czas i zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, a to wszystko w atrakcyjnej cenie. 

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Montaże
Zadzwoń