Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1124
Strona główna1 » Poradniki2 » Zużyte klocki hamulcowe - objawy i rozwiązania

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Automotive Sp. z o.o.
  al. M.B. Fatimskiej 16, 33-100 Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:hm@martec.pl
 • Telefon:14 689 1124
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-16:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Zużyte klocki hamulcowe - objawy i rozwiązania

Data dodania: 07-10-2019
Standardowe pytanie wszystkich kierowców, czy to już ten czas? W tym artykule odpowiem na to pytanie, aby rozwiać definitywnie wszystkie wątpliwości. Aby dokładnie zbadać temat, kilka słów teorii. Czym jest klocek hamulcowy i z jakiego materiału jest wykonany?  Jest to nic innego jak podstawa i okładzina cierna, która pod wpływem docisku tłoczka dotyka tarczę, skutkiem takiego rozwiązania jest hamowanie, jednak żeby to hamowanie było dobrej jakości trzeba zakupić sprawdzone klocki hamulcowe najlepiej w naszym sklepie, znajdziecie u nas klocki od wiodących producentów w tej branży.

Jak wygląda sprawa w praktyce, kierowcy u których zbliża się wymiana - słyszą niepokojące odgłosy, niektórzy podgłaśniają radio, jednak tego nie polecam. A tak na poważnie. Wymiana klocków to podstawa przy eksploatacji samochodu, odpowiednia pielęgnacja naszego mechanicznego pupila na pewno się odwdzięczy brakiem awarii i komfortem jazdy a przecież w jeździe o to chodzi. Klocki powinno się wymienić po przejechaniu około 30 tysięcy kilometrów, jeżeli poruszamy się po ruchu miejskim i po 60 tysiącach jeżeli poruszamy się po autostradach.

Jednak uważam, że nie powinno być to wyznacznikiem. Zużycie klocków ma charakterystyczne objawy, znacząco maleje siła hamowania, samochód podczas wciśnięcia pedału hamulca może ściągać na boki, wyczuwalne mogą być wibracje podczas hamowania i piski, szelest podstawy klocka bez okładziny kiedy to styka się z tarcza jest to już ostatni dzwonek przed wymianą. Zignorowanie objawów uszkodzenie jakiegokolwiek z elementów układu hamulcowego może doprowadzić do kolejnych kosztownych usterek takich jak np. Uszkodzenie samej tarczy. 

alt
Warto regularnie sprawdzać stan techniczny klocków i tarcz hamulcowych

Drodzy kierowcy, klocki hamulcowe wymieniamy podczas wymiany samej tarczy, Klocek dopasowuje do niej swoją powierzchnię i to nam daje pozytywny efekt, natomiast kiedy tarcza będzie nowa i założymy stare klocki siła hamowania będzie niewielka ponieważ klocek nie będzie całą swoją powierzchnią dotyka tarczy.  Każdy z nas kierowców ma znaczący wpływ na to co się dzieje na drogach, od nas zależą statystyki wypadków drogowych, wg danych policji w 2012 r.  niesprawny układ hamulcowy był przyczyną aż 18% wszystkich wypadków na drodze.

Sezon zimowy powoli dobiega końca , niektórzy z was kierowców w najbliższym czasie będzie zmienić ogumienie na letnie, warto przy tej okazji sprawdzić jak wyglądają wasze klocki i tarcze. Samochód i tak będzie na warsztacie, zatem można tutaj upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i w razie potrzeby wymienić szybko klocki. 

alt

Warto pamiętać, że samochód nie przejdzie badanie technicznego jeżeli siły hamowanie nie będą utrzymane w normach, tutaj nie ma wyjątku czy jeździmy nowym samochodem, czy nieco starszym wozem. Zasady bezpieczeństwa są dla każdego takie same. Klocki hamulcowe są jednym z najtańszych części eksploatacyjnych w samochodzie jednocześnie są najważniejszym elementem układu hamulcowego, apel do was kierowców pilnujcie wymiany klocków tak jak terminu badania technicznego a wszyscy na drodze będziemy bezpieczniejsi.

W naszym sklepie, pracują specjaliści, którzy pomogą doradzić jakie klocki będą odpowiednie do ilości przejechanych rocznie kilometrów oraz stylu jazdy.  Każdy klient jest dla nas bardzo ważny i zawsze staramy się obsłużyć klienta na najwyższym poziomie, tak aby dostał to czego potrzebuje w rozsądnej cenie.

Jeśli zależy wam na bezpiecznym hamowaniu w rozsądnej cenie koniecznie sprawdźcie, jakie możemy wam zaproponować tarcze i klocki hamulcowe w naszym katalogu: https://hamulce.martec.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-c-1.html. Zależy nam na tym, aby zaoferować swoim klientom pełną pomoc w doborze części zamiennych przed, jak i po zakupie - szanujemy Twój czas i zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, a to wszystko w atrakcyjnej cenie. 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń