Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1124
Strona główna1 » Poradniki2 » Zalety klocków hamulcowych ceramicznych

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Automotive Sp. z o.o.
  al. M.B. Fatimskiej 16, 33-100 Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:hm@martec.pl
 • Telefon:14 689 1124
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-16:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Zalety klocków hamulcowych ceramicznych

Data dodania: 01-03-2019
Ceramika technologia wytwarzania różnych przedmiotów znana już od zarania dziejów. Czy mówi wam coś termin „koło garncarskie”? Od tego się wszystko zaczęło i trwa po dzień dzisiejszy i dzięki temu możemy montować w swoich mechanicznych pupilach ceramiczne klocki hamulcowe.

Do rozpowszechnienia sprzedaży takich klocków przyczyniła się marka Ferrari, która zastosowała takie rozwiązanie w Ferrari w 2002 roku w modelu Enzo.  W obecnym czasie takie klocki możemy kupić tak naprawdę do każdego modelu samochodu, pojawia się tutaj pytanie , czy warto dołożyć, czy ich tak naprawdę potrzebujemy. Zalecamy kupno takich klocków ceramicznych kierowcom, którzy praktykują szybką jazdę, zaletami takich klocków jest to że wytrzymują duże temperatury nawet do 800 stopni Celsjusza. Zastosowanie takiego rozwiązania w samochodzie znacznie skróci drogę hamowania, oraz poprawi komfort jazdy kierowcy, klocki są bowiem bardzo ciche w użytkowaniu oraz zdecydowanie bardziej trwałe od standardowych klocków. 


Nie niszczą tarcz hamulcowych, czy to idealne klocki hamulcowe?

Z danych producentów wynika, że mogę one wytrzymać nawet 300 tysięcy przebiegu. Waga klocków również ma znaczenie,  klocki ceramiczne są lżejsze od klocków standardowych, ma to bowiem przełożenie na większe tłumienie nierówności. My kierowcy, wiemy co to są wibracje podczas hamowania, dzięki zastosowaniu klocków ceramicznych ten problem szybko może odejść do lamusa. Z technicznego punktu widzenia, klocki ceramiczne w swojej mieszance mają bardzo małe, śladowe wręcz ilości metalu, przez co nasze hamulce nie będą piszczeć. Kolejnym atutem takich klocków będzie fakt, że nie będą niszczyć tarcz hamulcowych. Żaden kierowca nie lubi rdzy na swoim samochodzie lub na jego poszczególnych elementach, problem rdzy skończy się wraz z zakupem klocków ceramicznych. Drodzy kierowcy, takie klocki maja dużo zalet, jednak jak to się ma do naszego budżetu, uważa się że zakup ceramiki może być droższy nawet o połowę, jednak biorąc pod uwagę wszystkie ich zalety myślę że warto! 

Kierowcy, którzy dbają o wygląd zewnętrzny pojazdu, również docenią takie rozwiązaniem, ponieważ nie będą musieli czyścić swoich aluminiowych felg z czarnego osadu. Tak jak wspomniałem już wcześniej w ich składzie jest mała ilość metalu, dzięki czemu drobinki klocków nie będą wtapiać się w nasz lakier, zawdzięczamy to technologii ich wytwarzania.
Jeżeli decydujemy się na zakup takich klocków, a nasz samochód fabrycznie wcześniej nie dostał do producenta takiego rozwiązania, koniecznie będzie również wymian samych tarcz w naszym samochodzie na wentylowane. Takie rozwiązanie będzie nam gwarantowało najlepsze parametry hamowania, a przecież o to nam chodzi. 


Czy klocki hamulcowe ceramiczne mają jakieś wady?

Dużo napisałem tutaj o ich zaletach, jednak czy one mają jakieś wady? Konstrukcyjnie- nie, jednak cena taki klocków to jest już kwestia sporna, jednak bezpieczeństwo na drodze to podstawa, producenci produkują coraz to nowsze samochody, mała pojemność silnika daje spore osiągi samochodu, tutaj zastosowanie klocków ceramicznych powinno być w standardzie. Bezpieczeństwo jazdy zawsze powinno być  na pierwszym miejscu, drodzy kierowcy wybierajcie takie części dzięki którym zwiększysz swoje bezpieczeństwo oraz pieszych. Polska jest w czołówce krajów w Europie, w których dochodzi do wypadków, trzeba to podkreślić że każdy element układu hamulcowego jest istotny i trzeba o niego dbać, odpowiednio eksploatować.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu zdecydujecie się na zakup takich klocków, w naszym sklepie otrzymacie wszelkie niezbędne informację na ten konkretnego zestawu do waszego samochodu. 

Jeśli zależy wam na bezpiecznym hamowaniu w rozsądnej cenie koniecznie sprawdźcie, jakie możemy wam zaproponować tarcze i klocki hamulcowe w naszym katalogu: https://hamulce.martec.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-c-1.html. Zależy nam na tym, aby zaoferować swoim klientom pełną pomoc w doborze części zamiennych przed, jak i po zakupie - szanujemy Twój czas i zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, a to wszystko w atrakcyjnej cenie. 

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń