Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1124
Strona główna1 » Poradniki2 » Tarcze hamulcowe Rotinger Tuning - czy warto?

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Automotive Sp. z o.o.
  al. M.B. Fatimskiej 16, 33-100 Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:hm@martec.pl
 • Telefon:14 689 1124
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-16:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Tarcze hamulcowe Rotinger Tuning - czy warto?

Data dodania: 02-12-2019

ROTINGER posiada najszerszą na rynku linię tuningowych tarcz hamulcowych. Wykonujemy także krótkie serie, a nawet pojedyncze komplety na zamówienie klienta. Tarcze tuningowe ROTINGER jako jedyne w tej klasie cenowej dostępne są aż w pięciu wzorach. Ich atutem, oprócz doskonałych parametrów fizycznych, jest niezwykle atrakcyjne wzornictwo przyciągające uwagę wszystkich miłośników tuningu.

ROTINGER to marka tarcz i bębnów hamulcowych polskiej firmy Union Parts Sp. z o.o. obecna na rynku od 2007 roku. Oferta obejmuje ponad 1400 referencji tarcz i bębnów hamulcowych do najbardziej popularnych marek samochodów osobowych i dostawczych (około 95 % pokrycia europejskiego parku samochodowego).

Tarcze hamulcowe Rotinger - linia dla miłośników

W zależności od preferencji, klient może otrzymać tarczę nawiercaną, tarczę nacinaną lub nacinaną i nawiercaną, a wszystko to w kilku różnych konfiguracjach. Wszystkie otwory wykonane są tak, aby ułatwić optymalne chłodzenie tarcz. Atrakcyjne nacięcia również zostały zaprojektowane nieprzypadkowo. Ich wzory gwarantują skuteczne oczyszczanie klocków hamulcowych z zewnętrznych warstw, które tworzą się podczas pracy (osady, „powierzchnia szklista”).

alt

Tarcze hamulcowe ROTINGER Tuning - zalety

 • numeryczna technologia obróbki
 • zaawansowane techniki wykończenia takie jak nawiercanie i nacinanie
 • skrócenie drogi hamowania
 • efektywniejsze odprowadzenie zanieczyszczeń i gazów
 • szybsze chłodzenie
 • wydłużona żywotność
 • innowacyjna powłoka antykorozyjna pokrywająca wszystkie powierzchnie produktu (zewnętrzne i wewnętrzne)
 • wydłużona żywotność poprzez zwiększoną wytrzymałość antykorozyjną (do 168h w komorze solnej - test wg ASTM B-117)
 • łatwy i szybki montaż (produkty nie wymagają oczyszczania chemicznego z konserwacji)
 • atrakcyjny i oryginalny wygląd
alt

ROTINGER Tuning to produkty dla: kierowców preferujących dynamiczną jazdę, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem. miłośników sportów motorowych stawiających pierwsze kroki w rajdowym świecie. fanów tuningu poszukujących efektownie wyglądających, a jednocześnie bezpiecznych i nowoczesnych tarcz hamulcowych.

alt

Ulepszone hamowanie poprzez tuning

W porównaniu ze standardowymi tarczami hamulcowymi, innowacyjne rozwiązanie NAWIERCANIA i FREZOWANIA pozwala na uzyskanie większego współczynnika tarcia już w początkowej fazie hamowania. To oznacza krótsza drogę hamowania i skuteczniejsze hamulce.

alt

Tarcze hamulcowe klasy high carbon

Tarcze hamulcowe wysokowęglowe posiadające wzbogaconą strukturę materiałową. Zwiększona zawartość węgla powoduje lepsze odprowadzanie ciepła, mniejsze zmiany temperatur i tym samym mniejszą podatność na odkształcenia termiczne (tzw. zwiększona odporność termiczna).

alt

Innowacyjna powłoka antykorozyjna

Graphite Line to nowa linia produktów marki ROTINGER klasy premium z innowacyjną powłoką (coated) antykorozyjną skierowana do wymagających użytkowników. Innowacyjna powłoka antykorozyjna wytwarzana jest w procesie galwanizowania przy zastosowaniu specjalnej impregnacji olejowej.

Uwaga!
Oryginalne wzornictwo tarcz hamulcowych ROTINGER jest owocem badań – nie można go powielać samodzielnie na dowolnych tarczach hamulcowych. Każdy nowy wzór tarcz hamulcowych ROTINGER jest testowany w ekstremalnych warunkach, gdzie potwierdzone zostaje pełne bezpieczeństwo eksploatacji. Certyfikat TUV to gwarancja, że produkt oraz jego proces wytwarzania są badane i nadzorowane przez niezależną jednostkę certyfikująca. Obecność marki ROTINGER w katalogu TecDoc (status TecDoc Data Supplier) pozwala na szybkie i precyzyjne zapoznanie ze specyfikacją techniczną i zastosowaniem poszczególnych produktów.


Skorzystaj z naszego katalogu klocków i tarcz, by przekonać się o skutecznym hamowaniu z firmą Martec: KATALOG TARCZ I KLOCKÓW HAMULCOWYCH W razie pytań chętnie dopasujemy odpowiednie hamulce, wystarczy wysłać do nas dane samochodu i nr nadwozia. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń