Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1124
Strona główna1 » Poradniki2 » Jakich mamy producentów tarcz hamulcowych w sklepie Hamulce Martec?

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Automotive Sp. z o.o.
  al. M.B. Fatimskiej 16, 33-100 Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:hm@martec.pl
 • Telefon:14 689 1124
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-16:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Jakich mamy producentów tarcz hamulcowych w sklepie Hamulce Martec?

Data dodania: 19-07-2019 Sprawny układ hamowania jest bardzo istotny, wpływa on na bezpieczeństwo nasze, ale również innych uczestników ruchu drogowego, poniżej parę słów o wiodących producentach części hamulcowych. 
 

BOSCH - odporne tarcze hamulcowe

Któż z nas nie zna tej marki? Sama nazwa brzmi prestiżowo, tak samo jest w przypadku produktów. Niemiecki gigant od wielu lat wytwarza podzespoły do układu hamulcowego, o jakości wytwarzanych przez firmę produktów świadczy to, że wiele z nich trafia do fabryk bezpośrednio na pierwszy montaż do samochodów. Tarcze charakteryzują się dużą odpornością na zniekształcenia, które mogą  skutkować powstaniem tzw. „bicia” na kierownicy. Tarcze wykonane są z żeliwa szarego o wysokiej zawartości grafitu, posiadają wysoką  stabilność i są w pełni dopasowane do Twojego samochodu. Rocznie firma produkuje 30 milionów tarcz hamulcowych.
 

TEXTAR - jeden z największych liderów w produkcji tarcz hamulcowych

Jest jednym z największych producentów części układu hamulcowego. Lider na rynku części na „Pierwszy Montaż”, Produkty cechują się wyjątkową jakością i trwałością. Firma „TEXTAR” działa na rynku od ponad 100 lat, w tym czasie odnosiła liczne sukcesy.
Ciekawostką jest fakt, iż tarcze były montowane w kultowych już dziś samochodach z lat 60 m.i.n w Citroenie DS. W latach 90. firma podjęła współpracę z marką Porsche, która trwa do dziś, dzięki temu zdobywają doświadczenie w ekstremalnych warunkach torowych. Textar specjalizuje się w elementach układu hamulcowego, wchodzi w skład grupy TMD - jest to najbardziej liczący się producent okładzin ciernych. Markę tę wybierają giganci rynku motoryzacyjnego, między innymi: Volkswagen, BMW. 

REMSA - hiszpański dostawca części układu hamulcowego

Hiszpański producent części układu hamulcowego -światowej sławy. Firma została założona ponad 45 lat temu, w tym czasie ciągle doskonaląc swoje produkty. Dziś jest światowej sławy producentem części do układów hamulcowych. Produkty hiszpańskiego przedsiębiorstwa cechują się, żywotnością, bezpieczeństwem, oraz komfortem użytkowania, co jest potwierdzone licznymi testami laboratoryjnymi, firma dysponuje 10 zakładami wyposażonymi w najbardziej elastyczne systemy produkcyjne. 

SIEGER - zwycięzca wśród tarcz hamulcowych 

W branży motoryzacyjnej działa od 2002 r, z języka niemieckiego słowo Sieger oznacza „zwycięzcę”  Właśnie ta myśl przyświeca marce przy tworzeniu koncepcji marki. Posiadają bardzo szeroką ofertę części hamulcowych, które zostały poddane szeregom testów zarówno laboratoryjnych jak i drogowych.  Wiedza i doświadczenie pozwoliły marce na stworzenie oferty optymalnej dla nowoczesnych kierowców, naprawdę świetna jakość w niskiej cenie pozwala cieszyć się marce dużym zainteresowaniem wśród klientów. Bez wątpienia jest to bardzo dobry produkt dla fanów motoryzacji, po prostu hamulce dla zwycięzców! 

MIKODA - największy producent tarcz hamulcowych na rynku wtórnym

Powstała w 1981 r produkując wówczas tarcze i bębny hamulcowe do samochodów dostępnych na polskim rynku, Wraz z pojawieniem się w Polsce samochodów z importu firma rozszerzyła  asortyment dostosowując go do  potrzeb, tworząc hamulce do samochodów osobowych i dostawczych. Aktualnie firma sprzedaje swoje produkty w całej Europie i nie tylko. Obecnie Mikoda jest największym polskim producentem tarcz i bębnów na rynek wtórny. Dla miłośników tuningu firma ma w swojej ofercie tarcze tuningowe, każda tarcza wyprodukowana spod szyldu MIKODA posiada certyfikat  bezpieczeństwa. 

ROTINGER - atrakcyjny design i wysoka jakość tarcz hamulcowych

Polski producent tarcz hamulcowych, siedziba firmy mieści się w Bobrowej Woli na Podkarpaciu. Ponad 1400 referencji i 95% pokrycia rynku europejskiego to oferta właśnie od firmy Rotinger. Firma posiada w swojej ofercie tarcze gładkie ale również i tuningowane. Dostępne w ofercie są również tarcze ze zintegrowanymi łożyskami i pierścieniem czujnika ABS (mechaniczne lub magnetyczne) popularnych w samochodach francuskich  (Citroen, Renault, Peugeot.) Jeśli chodzi o tarcze tuningowe, producent posiada najszerszą na rynku linie  tuningowych tarcz hamulcowych. Tarcze jako jedyne w tej klasie cenowej dostępne są do wyboru w aż pięciu wzorach. Charakteryzują się doskonałymi parametrami fizycznymi  oraz  bardzo atrakcyjny wygląd przyciągający uwagę każdego miłośnika tuningu. 

ATE - tarcze hamulcowe przeznaczone na pierwszy montaż do prestiżowych marek

Niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1906 r przez Alfreda Tevesa, zajmujące się głównie produkcją elementów układu hamulcowego. Od samego początku istnienia firma skupiała się na sprzedaży części samochodowych. Hamulce niemieckiego producenta są uznawane za jedne z najlepszych części zamiennych na rynku motoryzacyjnym, potwierdzeniem tych słów może być fakt, że wiele z części firmy  ATE trafia  na pierwszy montaż do doskonale znanych nam producentów. Bogate tradycje oraz ponad stuletnia historia sprawia, że do dnia dzisiejszego firma pozostaje jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących elementy układu hamulcowego. 

Firma ma w swojej ofercie, również tarcze Power Discs. Charakteryzują się one „rowkiem bezkońcowym”  który spełnia wiele ważnych funkcji. Od ciekawego,  sportowego designu po zwiększenie mocy hamowania. Rowek wpływa na większą żywotność tarczy, ponieważ redukuje zjawisko zaniku hamowania (fading). Odprowadza brud i gazy,  które mogą pogarszać moc hamowania.

Jeśli zależy wam na bezpiecznym hamowaniu w rozsądnej cenie koniecznie sprawdźcie, jakie możemy wam zaproponować tarcze i klocki hamulcowe w naszym katalogu: https://hamulce.martec.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-c-1.html. Zależy nam na tym, aby zaoferować swoim klientom pełną pomoc w doborze części zamiennych przed, jak i po zakupie - szanujemy Twój czas i zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, a to wszystko w atrakcyjnej cenie. 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń