Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1124
Strona główna1 » Poradniki2 » Hamulce Remsa - zatrzymają wszystko poza wyobraźnią

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Automotive Sp. z o.o.
  al. M.B. Fatimskiej 16, 33-100 Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:hm@martec.pl
 • Telefon:14 689 1124
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-16:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Hamulce Remsa - zatrzymają wszystko poza wyobraźnią

Data dodania: 11-09-2018

Hamulce Remsa zatrzymają wszystko poza wyobraźnią

10 zakładów Remsa produkuje rocznie około 130 mln części układów hamulcowych. Z tego 1/3 to klocki i tarcze hamulcowe. Ta hiszpańska firma,obsługuje rynek aftermarket już od prawie 50 lat! W trakcie swojej historii Remsa mocno skupiała się na doskonaleniu technologii, czego wynikiem jest wyjątkowo nowoczesny proces produkcyjny we wszystkich fabrykach. Dział rozwoju i badań stale pracuje nad innowacjami w dziedzinie materiałów ciernych i komponentów, dzięki czemu dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości. 

Szeroka oferta tarcz hamulcowych

Remsa to firma, która kieruje swoją ofert w 100% na rynek aftermarket, z czego a bardzo dumna. Dzięki wyjątkowo szerokiej gamie referencji Remsa jest w stanie dostarczyć części układu hamulcowego do prawie każdego typu samochodu, zączynając od tych najnowszych, po najbardziej popularne, a na tych najrzadszych kończąc. Taka oferta gwarantuje, że warsztat będzie mógł wykonać wymianę klocków prawie w każdym samochodzie, który się do niego zgłosi.


Remsa tarcze hamulcowe wysoka jakośći bezpieczeństwo wykonania układ hamulcowy

Testy i homologacje tarcz hamulcowych

Tarcze Remsa MASTER Advanced Line są zbudowane z żeliwa szarego perlitycznego o bardzo dużej zawartości uwarstwionego grafitu, przewyższającego standard EN-GJL 200 oraz standard GG20 w zakresie wytrzymałości na rozciąganie oraz przekraczającego wymogi minimalne odporności 200 N/mm” zwykle wymaganej przez producentów pojazdów i określonej przez standard DIN EN 1561. k to materiał, który idealnie łączy w sobie jakość i przystępną cenę, ponieważ pozwala na wszelkie standardy wymagane przez producentów samochodów nie opróżniając przy okazji portfela. Aby do klienta końcowego trafiły tarcze tylko w najlepszych parametrach REMSA Master Advanced Line przechodzą serię testów i homologacji. 

W trakcie początkowych etapów produkcji zaawansowane urządzenia sprawdza- ją jednorodność wszystkich materiałów, jednocześnie próbki z partii odlewniczej są testowane W laboratorium w celu sprawdzenia, czy są zgodne ze specyfikacjami dotyczącymi odlewu żeliwa. Takie szczegółowe podejście do kontroli, gwarantuje, że każda tarcza marki Remsa jest wykonana z dokładnie takiego samego materiału. Kolejny etap testów to trzystopniowa homologacja:

Homologacja I — inspekcja części na wejściu — weryfikacja geometryczna i wymiarowa tarczy, w tym zmienności grubości tarczy (DTV), oraz pomiar bicia tarczy.
Homologacja II - testy na dynamometrycznym stole pomiarowym — tarcza przechodzi pełen program badań skłonności do pękania złożony ze 100 cykli hamowania. Testy są przeprowadzane w warunkach symulujących pełne obciążenie pojazdu (od 80% V max) i w temperaturze osiągającej 750'C. Ponadto ta sama tarcza jest sprawdzana pod względem wytrzymałości, poprzez przeprowadzenie 50 dodatkowych

Skorzystaj z naszego katalogu klocków i tarcz, by przekonać się o skutecznym hamowaniu z firmą Martec: KATALOG TARCZ I KLOCKÓW HAMULCOWYCH W razie pytań chętnie dopasujemy odpowiednie hamulce, wystarczy wysłać do nas dane samochodu i nr nadwozia. Zapraszamy!

Komentarze (2)
Damian 16-07-2020 21:21:47
Dlaczego nic nie wspomina się że tarcze produkowane są w P.R.C ?
ROBSON 11-05-2021 18:18:51
Kupiłem komplet tarcz i klocków na przód do focusa mk1.Klocki made in spain a tarcze P.R.C niestety. Na tył jakiś czas temu kupiłem komplet ATE na tył i tarcze też były z P.R.C

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń