Hamulce.Martec.pl
 • Znajdź hak holowniczy
 • Zaloguj się
 • Zarejestruj się
 • Koszyk - haki holownicze
14 689 1124
Strona główna1 » Poradniki2 » Chcę kupić tarcze i klocki hamulcowe. Co powinienem wiedzieć na początek?

Wyszukaj Hamulce

Kontakt

 • MARTEC Automotive Sp. z o.o.
  al. M.B. Fatimskiej 16, 33-100 Tarnów
  NIP: 8733276311
 • E-mail:hm@martec.pl
 • Telefon:14 689 1124
 • Obsługa sklepu dostępna:pn-pt 8:00-16:00 sob 8:00 -13:00

Opinie o sklepie

Chcę kupić tarcze i klocki hamulcowe. Co powinienem wiedzieć na początek?

Data dodania: 28-08-2019
Klocki hamulcowe i tarcze mogą być montowane w domu przez większość ludzi o mechanicznych zdolnościach, przestrzegając wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, zwłaszcza przy użyciu odpowiedniej instrukcji. Warto także zajrzeć do naszego artykułu na blogu - mamy dla was kilka skutecznych wskazówek zanim rozpoczniecie samodzielny montaż tarcz hamulcowych lub klocków hamulcowych. Wybierz dla siebie najlepsze tarcze i klocki hamulcowe.
 
Po pierwsze uważaj na bardzo niskie ceny. Materiały stosowane w klockach hamulcowych różnią się i NIE są kontrolowane przez większość rządów, co pozwala na użycie w niektórych przypadkach włókien azbestowych lub ceramicznych (nie cząstek ceramicznych, które są całkowicie OK) i powodujących raka. Pył w zużytych hamulcach może być niebezpieczny w przypadku wdychania, a ponieważ nie wiesz, co było w twoim pojeździe, początkowo pamiętaj o tym. Jednak tanie klocki są prawie zawsze niskiej jakości i omówimy to później.

Istnieją dwa podstawowe typy klocków na rynkach światowych: Premium Organics (Organiczne) i Semi Metallic (Półmetalowe). Stanowią one 99% wszystkich sprzedanych klocków hamulcowych. Producenci prawie wyłącznie używają półmetali w nowych samochodach ze względu na niską cenę tego materiału, ale są lepsze produkty w dobrych cenach. 


Rzeczy, o które należy zapytać sprzedawcę klocków hamulcowych 

 • Gdzie są wykonane klocki hamulcowe?
 • Czy ta fabryka klocków posiada certyfikat ISO?
 • Czy klocki, które oferuje, testowały DOT (dla USA) i FMVSS i czy są oznaczone dwuliterowym kodem, takim jak FF, FE, GF, GG wydrukowanym na podkładce lub numerem ECE R 90 (dla Europy) z listem E, dwiema cyframi pokazującymi kraj testowania i 5 cyfrową liczbę. Poproś o obejrzenie klocków w pudełku. 
 • Czy klocek hamulcowy sma ten sam gatunek i rodzaj, co w moim samochodzie (w odniesieniu do numeru R 90 lub klasyfikacji listów FMVSS)


Jeśli sprzedawca nie zna odpowiedzi na te pytania, ryzykujesz na własne ryzyko. Właściciele sklepów, sprzedawcy są również bardzo dobrzy w mówieniu, że coś jest „dobrze znaną marką”, ale ostrożność polega na tym, że wiele marek ma najwyższą jakość produktów dla producentów samochodów i rynek części zamiennych o znacznie niższej specyfikacji dla niczego nie podejrzewającego klienta. Więc marka naprawdę nic nie znaczy tutaj, a sprzedawca, który z Tobą rozmawia, mógł w zeszłym tygodniu pracować w zeszłym tygodniu jako kierowca pizzy.

alt

Półmetalowe podkładki klocki hamulcowe zawierają do 50% włókna stalowego (wełna stalowa) sprasowaną z niektórymi żywicami i kilkoma dodatkami, ale ze względu na bardzo niskie ceny włókien stalowych są to tanie klocki hamulcowe, gdzie istnieją problemy z jakością.

Jeśli zależy wam na bezpiecznym hamowaniu w rozsądnej cenie koniecznie sprawdźcie, jakie możemy wam zaproponować tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe w naszym katalogu. Zależy nam na tym, aby zaoferować swoim klientom pełną pomoc w doborze części zamiennych przed, jak i po zakupie - szanujemy Twój czas i zadbamy o Twoje bezpieczeństwo, a to wszystko w atrakcyjnej cenie. 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Poradniki
Zadzwoń